Dijkversterking Nieuw Bergen en Heukelom afgerond
De dijkversterking in Nieuw Bergen en Heukelom is voltooid. De afgelopen jaren is er hard gewerkt door Waterschap Limburg samen met Gemeente Bergen aan dit belangrijke project. Op donderdag 26 juni is de afronding feestelijk gevierd samen met omwonenden en projectpartners.

De dijk is niet alleen versterkt en verhoogd, maar ook verlengd van ruim 1,5 kilometer naar ruim 2,5 kilometer. Dit was nodig om goed aan te sluiten op de omliggende hoge gronden. Dankzij deze aanpassing is Nieuw Bergen nu beter beschermd tegen hoogwater van de Maas, ook in de toekomst.
Hoogwaterbeschermingsprogramma
De dijkversterking maakt deel uit van het landelijke Hoogwaterbeschermingsprogramma (HWBP), de grootste dijkversterkingsoperatie sinds de Deltawerken. Binnen dit programma werken waterschappen en Rijkswaterstaat aan de verbetering van ruim 1.400 kilometer dijken en 400 sluizen en gemalen in Nederland.