Familie, jeugd en gezin

Er zijn allerlei momenten in het leven waarop u bij de gemeente moet zijn. Denkt u hierbij aan geboorte, huwelijk, partnerschapsregistratie, echtscheiding en overlijden.Voordat u gaat trouwen bijvoorbeeld, of een geregistreerd partnerschap aangaat, moet u eerst aangifte doen bij de gemeente.

Bij de gemeente is veel ruimte voor eigen verantwoordelijk voor je eigen leven, je familie en je gezin. Maar op sommige momenten, bijvoorbeeld als u ziek of kwetsbaar bent, kunt u rekenen op de steun van de gemeente.

In de gemeente Bergen is, net als in andere gemeentes, een Centrum voor Jeugd en Gezin operationeel. Het centrum voor jeugd en gezin is een laagdrempelige voorziening waar iedereen terecht kan met vragen over opvoeden en opgroeien. U kunt hier terecht voor advies, ondersteuning en hulp op maat