Bergse Heide

De gemeente heeft besloten om medewerking te verlenen aan het plan om 17 woningen te realiseren aan de Bergse Heide 10 te Nieuw-Bergen. Het plan is gelegen tussen de Bergse Heide en de waterloop achter het tankstation en achter de woningen aan de Eikstraat (even nummers).

Woningdifferentiatie
Het plan bestaat uit de bouw van 17 woningen. Het relatief kleine plan kent een grote verscheidenheid aan woningen. Er komt een woonboerderij met daarin twee woningen. Verder worden twee vrijstaande woningen en twee blokken van twee-onder-één-kap woningen gerealiseerd. Daarnaast komen er drie blokken met elk drie woningen. Tenminste vier van de 17 woningen zijn starterswoningen.

Verkavelingsplan

Vrijstelling
Het voornemen om mee te werken aan het plan heeft vanaf 4 december 2009 gedurende 6 weken ter inzage gelegen. Tegen het plan zijn een viertal zienswijzen ingediend. Het college heeft kennisgenomen van deze zienswijzen. Het college ziet in de zienswijzen geen aanleiding om het plan aan te passen en heeft op 6 juli 2010 vrijstelling verleend voor het plan. Dit besluit is op 8 juli 2010 bekendgemaakt.

Hogere grenswaarden
In het kader van de Wet geluidhinder zijn hogere grenswaarden vastgesteld voor een aantal woningen. Dit is nodig in verband met het geluid afkomstig van de N271. De hogere grenswaarden zijn vastgesteld tegelijk met het vrijstellingsbesluit. Bij de bouw van deze woningen zal extra aandacht worden besteed aan isolatie.

Bouwvergunningen
Op 23 augustus 2010 is bouwvergunning verleend voor de bouw van 15 woningen aan Heidepad 2 en 8 t/m 34 (even) te Bergen.

Informatiepagina week 34 (publicatie bouwvergunning)

Beplantingsplan
Er is gebleken dat er behoefte is naar een overzicht van het groen in het plan. Dit is de reden dat initiatiefnemer een beplantingsplan heeft opgesteld. Dit plan maakt inzichtelijk welke bomen behouden kunnen blijven en welke extra aanplant er gerealiseerd wordt.

Beplantingsplan

Externe veiligheid
Het plan is gelegen binnen het invloedsgebied van het LPG-tankstation aan de Rijksweg 27. Dit is de reden dat wij een advies van de regionale brandweer hebben aangevraagd aangevuld met rapporten van deskundigen op het gebied van externe veiligheid.

De regionale brandweer heeft om het risico te verlagen maatregelen geadviseerd. Een aantal van de door de brandweer geadviseerde maatregelen wordt betrokken bij de uitvoering van het plan, maar een restrisico blijft bestaan. Ons college is op basis van de rapporten van deskundigen en het advies van de regionale brandweer van mening dat het verantwoord is om in te stemmen met de bouw van de woningen.

De Visie Bergse Heide geeft duidelijk aan waar de kwaliteiten van het gebied liggen en welke knelpunten in het gebied aanwezig zijn. Globaal loopt het gebied waar de visie betrekking op heeft vanaf de ‘Den Asseldonk’ tot aan het tankstation aan de N271 en vanaf het tankstation tot aan de ruimte voor ruimte locatie ‘Bergsche Bos’.
Reden van het opstellen van de visie is een overkoepelend beeld van het gebied en de verschillende daarbinnen aanwezige functies te verkrijgen. Het gebied wordt in verschillende deelgebieden met elk hun eigen kenmerken opgedeeld. Zo kan onder de paraplu van het gebied als geheel middels uitwerking van verschillende deelgebieden sturing worden gegeven aan diverse ontwikkelingen. Zo wordt voorkomen dat ontwikkelingen plaatsvinden die tegenstrijdig met elkaar zijn. Bovendien kan op basis van de visie beter worden beargumenteerd of een verzoek wel of niet bijdraagt aan de verbetering van de ruimtelijke kwaliteit van de omgeving.

Visie Bergse Heide